İletişim
Pi Plak - Teknik Değerler
pi plak

MUKAVEMET ÖZELLİKLERİ

•Yukarida belirtildigi üzere ; pi plak malzemesi dösemelerde kullanilirken 18 mm için 35 cm destek araliginda 1300 kg kadar yayili yük tasir. Buna tekamul eden döseme kalinlik araligi ise 15cm -40 cm dir Eger malzeme döseme disinda perde veya kolonlarda kullanilacak ise kolon ve perdenin ebatlari ve döküm durumuna göre yük hesap edilip yukaridaki tablodan hangi destek araliginda kullanilmasi gerektigi tespit edilmelidir.hesaplar sonucunda görülecek ki bir hus plywood kullanilan 35 cm destek araligi 15-20 cm destek araligina düsecektir.

•Yine yukarida pi plagin teknik degerleri ile plywood da kullanilan bazi ahsaplarin teknik degerleri asagidadir.

PANEL EBATLARI

1220 X 2440 mm veya 1250-2500 mm boyutlarinda 8 mm-9 mm-10 mm-12 mm- 15 mm-16 mm-18 mm-21 mm kalinliklarinda

Boy / en ebat toleransi metre basina + / - 1 mm

Dörtgenlik toleransi diogonal metre basina + / - 1 mm

MALZEME DETAYLARI

* Birim agirligi 650 kg/m3

* Suya dayanikliligi bünyesine %1,5 su alma orani ile tamamen göz ardi edilebilir. Malzeme yapisi nedeniyle defalarca kullanim imkani saglar.

Montaj tavsiyeleri

-Panelleri direk günese ve yagmura maruz kalmamalari için örtün.

-Kaliteli kalip yagi kullanin. Brüt beton ve betondan ayrilmasi kolay olsun .

-malzemeyi mümkün ise vida ile mümkün degil ise çivi kullanilacak ise yüzeye dik sekilde uygulanmalidir. Uygulanacak vida veya çiviler kenarlardan 5 cm uzak olmasi tavsiye edilir.

-Her kullanimdan sonra panelleri dikkatle temizleyin.

-Maksimum tekrar kullanimi elde edebilmek için panelleri dikkatli kullanin.kenar kirilmalarinin önüne geçiniz. Kenar kirilmalarini önlemek için köse koruma profili kullanilmasi malzeme ömrünün uzun olmasini sağlayacaktır..

 

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

pi plak